Apie mus

  Mes esame smulkus šeimos ūkis- ūkininkų Ramūno Daugelavičiaus ir Justės Lotyš, įsikūręs Lietuvoje, mažame miestelyje Anykščiuose.

       Pradžia

 Ramūnas ilgus metus kaupė patirtį kiniškų bei japoniškų arbatų srityje. Keliaudamas po Kiniją, Rusijos glūdumą ir kitas svečias šalis sėmėsi patirties apie įvairių kultūrų gyvenimo būdą, papročius bei ypatingą jų dalį - arbatos gėrimą. Arbata - tai ne tik pats arbatžolės ar vaistažolės lapelis, tai erdvė ir laikas, tai žmonės ir visa supanti aplinka - įsitikinęs Ramūnas. Kartu su broliu įkūręs "Arbatos magiją" Vilniaus senamiestyje, ten puoselėjo ramybę ir taiką prie arbatos puodelio.

Anykščiai. Grožis ir gamtos didybė kiekviename augale

Su šeima 2008 metais atsikraustęs į Anykščius, Ramūnas pradėjo gilintis į lietuviškos, baltiškos arbatos gėrimo meną, lietuviškas vaistažoles. "Viskas buvo gamtiška", sako Justė, "ragaudavome pavasarinius kiaulpienės lapelius, rinkome ir pažindinomės su vaistažolėmis, gyvenome arti gamtos ir jos ritmu". Tikėjome, jog kiekvienas augalas, randamas miškuose, laukuose ar pievoje, yra išties gražus, be galo vertingas ir magiškas. Sėdint prie Šventosios upės kranto ir geriant arbatą iš molinių pialų gimė noras čia įkurti abatinę, buvo tam palankios sąlygos, tad greitai duris atvėrė Anykščių "Arbatos magija", kvietusi susėsti ant mažų pagalvėlių ir skirti laiko "čia ir dabar" sau, savo pojūčiams, žmogui, su kuriuo geriame arbatą.

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

 

 

Smulkus šeimos verslas

"Pas mus ne tik puodeliai moliniai, bet ir arbata be cukraus" - juokaudamas sako Ramūnas. Nuo pat pradžių stengėmės būti unikalūs, paprasti ir.. maži. Smulkus šeimos verslas suteikė galimybę didžiausią dėmesį sutelkti į gamybos procesą, džiaugsmą rinkti vaistažoles rankomis, tobulinti įrengimus, bet tuo pačiu patiems tikrinti gaminių kokybę, gauti atgalinį ryšį iš žmonių - Jūsų. Lietuva ypatinga savo šimtamečiais miškais, žydinčiomis pievomis, švariu vandeniu.  Čia gyva senolių išmintis apie gamtą, augalus ir tradicijas. Ypatingai tai atsiskleidė gyvenant Anykščiuose ir turint šią itin malonią užduotį rinkti augalus gamtoje.

Papročius pritaikyti prie įpročių

Metams bėgant plėtėsi mūsų gaminių asortimentas, jausdami žmonių poreikį ir palaikymą gaminome įvairius skoniais ir poveikiais vaistažolių mišinius. Ieškojome būdo, kaip individualius įpročius suderinti su senaisiais papročiais - surasti tinkamą būdą vartoti sveikus produktus. Pradėjome gaminti tradicinę lietuvišką gilių kavą, o greitu metu ir visą kavų kolekciją. Išties, esame unikalūs Lietuvoje ir už jos ribų- gaminame net 7 rūšių lietuviškas kavas- gilių, kiaulpienių, varnalėšų, trūkažolių, morkų, erškėtuogių kauliukų ir gudobelės sėklų kavą. Dėl savo švarių, kokybiškų, autentiškų ir vietinių gaminių buvome įvertinti Lietuvos tautinio paveldo (2010 m.) ir Anykščių regioninio parko produkto ženklu (2016 m.).

Sveikatos ir žvalumo vartojant lietuviškų kavų ir arbatų kolekciją!

 

Rašyti
Skambinti